Helion SC3000 Rev.7.1
ekranowany przewód zasilający klasy premium

Ekranowany przewód zasilający Helion SC3000 cieszy się popularnością od roku 1999, kiedy to wszedł do naszego programu produkcyjnego. Mimo upływu ponad dwudziestu lat od debiutu i znaczącego postępu techniki w tym okresie wciąż ma swoich zwolenników. Termin jego wycofania z oferty był już parokrotnie przekładany, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się - na prośbę właścicieli ekonomicznych systemów audiowizualnych i audiofanów rozpoczynających swą przygodę z wysokiej jakości dźwiękiem – na przedłużenie jego dostępności jeszcze na jakiś czas.

Jednocześnie nowa wersja, Helion SC3000 Rev.7.1, została udoskonalona - otrzymała solidniejsze, wysokokonduktancyjne, niemagnetyczne styki, lepsze wykończenie i barwne oznakowanie polaryzacji. Mimo to kabel utrzymał się w tej samej grupie cenowej.

Helion SC3000 Rev.7.1 to kabel ekranowany, zbudowany z pięciu żył z wysokiej czystości miedzi OFE CW009A 99,9997% Oxygen Free, składających się ze 150 przewodników średnicy 0,26mm. Wynikowo odpowiada to grubości żyły 12 AWG i przekłada się na jej niską rezystancję (<0,006 ohm). Dzięki tak niskiej oporności i związanej z tym zdolności do przeniesienia chwilowych prądów rzędu setek amperów kabel może służyć zarówno do zasilania źródeł, jak i wzmacniaczy lub innych odbiorników o dużym i/lub impulsowym poborze mocy.

Helion. Miedź CW009A 99.9997% Oxygen Free

Ekran jest pleciony ze 144 miedzianych przewodników i cechuje się dużym stopniem krycia elektrycznego. Konfiguracja EPS™ sprawia, że pozostaje on ekwipotencjalny, a ewentualne prądy zerujące przepływają jedynie przez dedykowaną żyłę uziemiającą. Niklowane wtyki wykonane są z mosiądzu, a wysokie pojemności własne (żyła-żyła oraz żyła-ekran) stanowią element dodatkowego filtra tworzonego przez sam kabel wspomagając tym samym działanie kondycjonera lub też - w najprostszych systemach - go zastępując. Między żyłami a ekranem znajduje się dodatkowa warstwa izolacyjna wykonana z folii poliestrowej.

Najwyższą skuteczność działania kabla Helion SC3000 Rev.7.1 uzyskuje się łącząc nim kondycjoner sieciowy z zasilanym urządzeniem. W ten sposób ogranicza się wpływ zakłóceń elektromagnetycznych na oczyszczony już prąd płynący z kondycjonera. Przewód ten może też być wpięty między urządzeniem audio (lub kondycjonerem) a gniazdkiem ściennym, co ma elektryczny sens, jeżeli w pobliżu przebiegają kable sygnałowe (interkonekty lub głośnikowe). Wówczas ograniczona zostaje emisja wysokoczęstotliwościowych "śmieci" z przewodu zasilającego i jej wpływ na sąsiadujące kable znacznie maleje.

Przewód wykonano całkowicie ręcznie, a wszystkie jego elementy składowe wraz z opakowaniem wyprodukowano w Europie.

 

 

Specyfikacja techniczna

Parametr Wartość
Typ / system Ekranowany, całkowicie miedziany przewód pięciożyłowy o dużej wydajności z systemem EPS
Kaliber żył prądowych 12 AWG
Rezystancja żyły prądowej <0,006 ohm
Rezystancja ekranu 0,015 ohm
Indukcyjność ekranu (@200kHz) <400nH
Materiał przewodzący Miedź elektrolityczna OFC klasy I, wyżarzana i odprężana
Materiał izolacji Modyfikowane PVC, mieszanka N7258
Rezystancja izolacji >10 000 megaohm
Styki Niklowany mosiądz
Wtyki Niemagnetyczne
Łączenia żył z wtykami Skręcane
Napięcie przebicia >4000V
Transimpedancja (@10MHz) <0,2 ohm
Maksymalny prąd ciągły (limit narzucony przez standard gniazd) 10 / 16 A
Maksymalny prąd impulsowy (pełny cykl @50Hz) 800A
Pojemność żyła-uziemienie (@1kHz) 340pF
Pojemność żyła-żyła (@1kHz) 240pF
Prąd pochłaniany przy przepięciu -
Energia pochłaniana przy przepięciu -
Średnica zewnętrzna, ok. 11 mm
Popularne długości 100 / 150 / 200 / 300 cm
Masa max. brutto / netto 850 / 650 g
Klasa ochrony IP20
Inne Możliwość wykonania dowolnej długości
Marka w ofercie Hi-Fi Sound Studio Ryszard Jasik, Nieporęt