Helion 1750XP Anniversary Edition Plus
 •  
 • Helion 1750XP Anniversary Edition Plus
  czterokanałowy balansowany kondycjoner sieciowy

  "Brzmienie imponowało żywością, swobodą, otwartością i nieskrępowaną ekspresją. Czuło się wręcz, jakby wzmacniacz dostawał zwiększoną dawke energii, a cały zestaw grał z większą łatwością. Brzmienie stawało się bardziej plastyczne i bardziej namacalne" - tak działanie kondycjonera Helion 1750XP oceniło Audio-Video. Wtórowała mu HiFi i Muzyka: "Dźwięk zyskuje nowy potencjał tak, jakbyśmy cenę Heliona wpompowali w lepsze źródło lub wzmacniacz. Przenosi to system o klasę wyżej." Ale to nie redaktorzy znanych, fachowych miesięczników przesądzili o sukcesie kondycjonera, lecz opinie wielbicieli dobrego dźwięku i audiofanów. To dzięki ich decyzji - wyrażonej w głosowaniu portfelami na TAK ponad 2000 razy - Helion 1750XP ogłoszony został oficjalnie "Kondycjonerem Dziesięciolecia".

  Model 1750XP w obecnej wersji - Anniversary Edition Plus - jest doskonalszy, niż kiedykolwiek. Zmodernizowany i wyposażony w najlepsze rozwiązania oferuje wszystko, co możliwe jest do osiągnięcia na bazie tej wszechstronnej, nieomal ponadczasowej platformy zasilającej.

  Na liście ulepszeń na pierwszym miejscu znajduje się najnowsza wersja jednego z kluczowych elementów systemu – transformatora symetryzującego wytwarzanego wyłącznie dla nas według naszych specyfikacji. Obciążalność tej jednostki balansującej, konwertującej energię do postaci symetrycznej, uległa zwiększeniu z 80 do 100W ciągłej mocy, przy czym oporność wewnętrzna została dwukrotnie obniżona. Podwójne ekranowanie elektrostatyczne oraz magnetyczne wraz z galwaniczną izolacją od obwodu zasilającego oraz eliminacją potencjałów stałych to cechy tego podzespołu i jednocześnie warunki dla optymalnego zasilania wrażliwych na zakłócenia źródeł dźwięku i obrazu.

  Transformator posiada specjalne, resetowalne, bezobsługowe zabezpieczenia - bezpiecznik topikowy został wyeliminowany, co zwiększyło wygodę użytkowania i zniosło ograniczenia wprowadzane wcześniej przez ten element.

  Mimo atrakcyjnej ceny urządzenie oferuje cechy niespotykane nawet w kondycjonerach znacznie droższych, takie jak:

  • gniazda wyjściowe nie są łączone w pary lub kwartety - każde ma oddzielny filtr i własne okablowanie; dzięki temu urządzenia separowane są nie tylko od sieci, ale i od siebie wzajemnie;
  • balansowany przesył energii dzięki specjalnemu transformatorowi separacyjnemu wytwarzanemu wyłącznie dla nas;
  • brak przekaźników w torze prądowym. Rezystancja kontaktowa ich styków - w dodatku zmienna, bo zależna od temperatury i wartości prądu - ograniczałaby osiągi prądowe i mocowe wyjść dla wzmacniaczy;
  • eliminacja iskierników, które generują szerokie spektrum zakłóceń podczas pracy (iskrzenie) i wymagają okresowej wymiany;
  • zaledwie trzy połączenia stykowe między wejściem a gniazdem wyjściowym - wszystkie pozostałe są lutowane, co ogranicza straty kontaktowe i zapobiega degradacji styków na skutek utleniania i elektrokorozji;
  • system GLB pozwalający na przerwanie pętli masy odpowiedzialnej za zakłócenia powstające w niektórych systemach;
  • brak fałszywych oszczędności na solidności wykonania - waga 8 kg
  • NOWOŚĆ v.2023: udoskonalona kompozytowa, krzemowo-węglowa stabilizacja i odsprzężenie obudowy
  wnętrze Helion 1750XP Anniversary Edition Plus

  Kondycjoner w całości zrealizowany jest bezkompromisową techniką montażu przestrzennego, płytki drukowane zostały wyeliminowane dla zniesienia limitów w przepustowości prądowej. Z kolei system GLB pozwala na prostą i skuteczną likwidację przydźwięku lub buczenia słyszalnego w głośnikach, które może powstawać w wielu instalacjach audiowizualnych na skutek istnienia pasożytniczych pętli masy.

  Okablowanie wewnętrzne ma teraz rozmiar 13 AWG i wykonane jest z wysokoprzewodzącej i całkowicie neutralnej brzmieniowo miedzi elektrolitycznej CW009A 99,9997% Oxygen Free. Poprawiliśmy też skuteczność zabezpieczeń - pochłaniany przy udarze prąd impulsowy wzrósł do 24 000 amperów.

  Zastosowano wyśmienitej jakości elementy: dławiki pierścieniowe oparte o rdzenie o wysokiej przenikalności firmy Kaschke, impulsowe kondensatory polipropylenowe firm Wima i Siemens, gniazda i wyłączniki szwajcarskiego Schurtera i brytyjskiego Arcolectrica, ekranowanie elektrostatyczne z litego aluminium (lub miedzi - w wersji SUPREME) i magnetyczne ze stali anizotropowej grubości 1,5mm oraz wyższej jakości - względem wcześniejszych wersji - przełączniki GLB.

  W kondycjonerze Helion 1750XP Anniversary Edition Plus wszystkie lutowania wykonywane są nieprzemysłowym lutowiem z wysoką zawartością srebra.

  W cenie kondycjonera zawarty jest przewód zasilający SC3000 Rev.8

  Jeśli nie jesteś pewien, który kondycjoner mieszczący się w budżecie do 4000~5000zł wybrać - postaw na wypróbowaną, trwałą i nie kryjącą niespodzianek konstrukcję. Helion 1750XP wytwarzany jest w całości w Europie, a sprawdzony został brzmieniowo w wielu tysiącach systemów przez niezliczoną rzeszę użytkowników. Z dobrodziejstw płynących z jego gniazd korzystać oni będą jeszcze przez wiele lat. Stań się jednym z nich już dziś!

   

   

  Specyfikacja techniczna

  Parametr Wartość
  Ilość gniazd wysokoprądowych 3
  Ciągły prąd wyjściowy / moc wyjściowa 10A / 2500 W
  Maksymalny impulsowy prąd / moc wyjściowa 100A / 17 kW
  Wytrzymałość prądowa wewnętrzna, prąd ciągły 26A
  Rezystancja szeregowa <0,15 ohm
  Ilość balansowanych gniazd transformatorowych 1
  Obciążalność ciągła wyjścia balansowanego transformatorowego 100W
  Rodzaj transformatora Balansowany U-core ze szczeliną powietrzną, podwójnie ekranowany, impregnowany próżniowo
  Rodzaj bezpiecznika głównego Topikowy, zwłoczny
  Bezobsługowe zabezpieczenie wyjścia transformatorowego Tak
  Czas reakcji <5ns
  Maksymalna pochłaniana energia 500 J
  Maksymalny pochłaniany prąd udarowy 24 000 A
  Przełączniki GLB™ dla każdego gniazda Tak
  System izolowanego uziemienia (IGS™) Nie
  Brak płytek drukowanych Tak
  Okablowanie wewnętrzne 13 AWG (w wersji SUPREME: 11 AWG), miedź elektrolityczna CW009A 99,9997% Oxygen Free, wyżarzana i odprężana
  Połączenia wewnętrzne Lutowane, tylko dwa połączenia stykowe. W wersji SUPREME: wszystkie połączenia lutowane.
  Rodzaj lutowia Z wysoką zawartością srebra, inne na zamówienie
  Ekranowanie zespołu filtrów Elektrostatyczne z aluminium; w wersji SUPREME z miedzi
  Ekranowanie magnetyczne zewnętrzne Stal anizotropowa 1,5mm
  Rozproszone pole magnetyczne <0,02 µT
  Gniazda Standard schuko, styki niemagnetyczne ze sprężystego stopu czystej miedzi gwarantujące pewne połączenie
  Wejście 200-240V 50-60Hz
  Klasa ochrony IP20
  Pobór mocy <1W
  Masa brutto / netto 8 kg / 6,4 kg
  Marka w ofercie Hi-Fi Sound Studio Ryszard Jasik, Nieporęt

  *) określenie SUPREME zastąpiło dotychczasowe oznaczenie "Profi".