O nas

laboratorium Helion

Warszawa, 1999. Projektowanie FS1700.
 

laboratorium Helion

Warszawa, 2015. Stanowiska robocze w części naziemnej.

Helion już od niemal trzydziestu lat jest synonimem jakości, solidności i niezawodności dostępnych dla każdego poważnie zainteresowanego nieskazitelnym odbiorem treści audialnych i wizualnych. Od początku swojego istnienia skoncentrowaliśmy się wyłącznie na produktach związanych z dostosowaniem jakości energii elektrycznej do potrzeb sprzętu audio high-end, hi-fi i video wysokiej jakości.

Nasze wyroby spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez audiofilów, prasę, muzyków i środowiska zawodowo związane z obróbką dźwięku. W krótkim czasie nasze kondycjonery i przewody zasilające zdobyły ogromną popularność. Przez wiele lat "mieć kondycjoner" znaczyło w Polsce tyle, co "mieć kondycjoner Helion".

Już w 1995 roku wprowadziliśmy, wówczas nowatorskie na tym rynku, techniki projektowania CAD i CAM oraz symulacje obwodów elektronicznych oparte o - dziś oczywistą - koncepcję SPICE. Nowoczesne laboratorium badawczo-pomiarowe z oprzyrządowaniem Brüel&Kjær, Tektronix oraz Rohde-Schwarz umożliwiło intensywny rozwój nowych technologii i weryfikację założeń konstrukcyjnych jeszcze na etapie projektowym. Działania te rozszerzyły krąg użytkowników o odbiorców przemysłowych, wojskowych, naukowo-badawczych i medycznych, ale przede wszystkim zaowocowały skokową poprawą jakości dźwięku zasilanych urządzeń i systemów.

Dziś z naszych produktów korzystają także studia nagraniowe i postprodukcyjne, instytuty, laboratoria, uniwersytety, zakłady energetyczne, a przede wszystkim rzesze wielbicieli dobrego dźwięku i obrazu. Od początku istnienia, niezmiennie po dzień dzisiejszy, trzon naszego zespołu tworzą ci sami ludzie, a firma znajduje się w tych samych rękach. Nasze laboratorium znajduje się osiem metrów pod ziemią, w byłym schronie przeciwatomowym, z dedykowaną symetryczną linią zasilającą z niezależnego generatora. Taka izolacja od pól zakłócających pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie interferencji, elektromagnetycznego smogu i wpływu promieniowania kosmicznego na konstruowane układy.

Każdy nasz wyrób ma wyłącznie europejskie pochodzenie; jest projektowany, testowany i montowany w naszej własnej pracowni, w całości ręcznie, pod nadzorem specjalistów z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w branży.

Wszystkie produkty chronione są przez międzynarodową trzyletnią gwarancję. Nie mają one wbudowanych żadnych elementów (jak np. iskierniki) czy zaprogramowanych cech limitujących żywotność. Wiele dawniejszych kondycjonerów wciąż można upgrade'ować do nowszych wersji, a większość urządzeń wyprodukowanych przez nas jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych wciąż pracuje bezawaryjnie do dziś.

Helion - zaprojektowano i wyprodukowano w Europie Helion - 3 lata gwarancji na części i robociznę

 • Pierwszy kondycjoner sieciowy

  Po kilku latach prób i paru prototypach w 1992 roku zbudowany został nasz pierwszy kondycjoner sieciowy. Cały "nakład" w ilości czterech sztuk nabyli znajomi audiofile.

 • Helion FS1200 i FS1500

  Były to pierwsze dwa modele noszące logo Helion i rozprowadzane w regularnej dystrybucji w kraju. Wiele z nich wciąż jest w użyciu. Obie wersje miały ciekawe, luksusowe wykończenie: drewniane, woskowane płyty czołowe i złocone elementy dekoracyjne.

 • Helion FS1700

  Konstrukcja oznaczona FS1700 była przełomowym wzorem, po raz pierwszy eksponującym gniazda wyjściowe i w ten sposób ułatwiając zmiany konfiguracji systemu i nie zabierając miejsca w "wieży". Wyceniona bardzo konkurencyjnie zdobyła duże uznanie i popularność.

 • Helion 1750XP

  Bardzo udane urządzenie oparte na ideach zawartych w konstrukcji jego poprzednika, ale o zwiększonej obciążalności i z wieloma udoskonaleniami. 1750XP ugruntował pozycję marki Helion na rynku i zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii na listach sprzedaży osiągając ilość 2000 sztuk. Przez ponad dekadę jego status - zapewniony przez skuteczne rozwiązania techniczne i znakomitą relację ceny do jakości - był niewzruszony. Podobno o takich urządzeniach mówi się: "legendarne"

 • EC5600 i EC5700 - Power Conditioning Cords

  Te przewody zasilające zmieniły sposób, w jaki postrzega się ten element systemu. Z pasywnego, drugorzędnego gadżetu awansowały na istotny składnik biorący udział w formułowaniu brzmienia całości. Wszystko dzięki macierzy podzespołów zainstalowanych we wtykach, które nadają kablowi cechy filtrujące i zabezpieczające, a więc funkcje dotąd zarezerwowane dla kondycjonerów i filtrów. Drugim czynnikiem wyróżniającym EC5600 i EC5700 jest sposób wykonania, niespotykany w kablach zasilających: przewody i wtyki były - i są nadal, w wersjach rozwojowych obu kabli - lutowane.

 • Helion ReVolt

  Seria ReVolt kumuluje nie tylko dekady doświadczeń i wiedzy, ale też i wszystko to, co może być bezkompromisowe w budowie tej klasy urządzeń. Każdy podzespół systemu został dopracowany i wykonany tak, by z zapasem spełnić zrozumiale wysokie oczekiwania, jakie mamy wobec urządzeń znajdujących się na szczytowym szczeblu w hierarchii jakości i skuteczności.
  Seria ReVolt została upgrade'owana w 2022r. do wersji AIR CORE. Niektóre rozwiązania mają swoją premierę właśnie w tej linii kondycjonerów.

 • SC4800 and SC6600 - przewody zasilające Drugiej Generacji

  Nowa linia przewodów pomyślana jako równorzędne uzupełnienie naszych kondycjonerów. Kable te mogą służyć w każdym systemie dźwiękowym niezależnie od jego wymagań prądowych, a pozostając odpornymi na elektromagnetyczny szum tła i smog radiowy będący stałym elementem życia w mieście.
  Grube żyły z najczystszej miedzi, polerowane kontakty - rodowane i złocone oraz plecione, miedziane ekrany są idealnymi partnerami dla każdego sprzętu mającego wiernie odtwarzać muzykę.

 • Bądźcie gotowi na nowe, wspaniałe produkty!

  Dowiecie się w swoim czasie ;)