Helion SC3000 Rev.8

Helion SC3000 Rev.8
ekranowany miedzią przewód zasilający wysokiej rozdzielczości

Ekranowany przewód zasilający Helion SC3000 ma zupełnie wyjątkowy status wśród wysokiej jakości kabli zasilających. Od chwili debiutu w 1999 roku, kiedy to wszedł na stałe do naszego programu produkcyjnego, zyskał grono zadeklarowanych zwolenników. Mimo znaczącego postępu techniki w ciągu minionych dwudziestu dwóch lat wciąż znajduje się na listach must have właścicieli systemów audiowizualnych nie tylko ze średniej, ale i wyższej półki oraz audiofanów wkraczających na fascynującą drogę przygody z dźwiękiem o wysokiej wierności i rozdzielczości.
Kolejne wersje rozwojowe przewodu Helion SC3000 doprowadziły jego konstrukcję do perfekcyjnej równowagi w ramach założonego przedziału kosztów.

Nowa wersja, powstała w 2023r. - Helion SC3000 Rev.8 - została ponownie udoskonalona. Otrzymała wygodniejsze w użyciu wtyczki (obie "made in Germany") oraz niemagnetyczne, niskooporowe, miedziowane styki z mosiądzu, a także barwne oznaczenie polaryzacji ułatwiające orientaję w aktualnej konfiguracji zasialania systemu. Mimo tych ulepszeń produkt wciąż, uwzględniając procesy inflacyjne, kosztuje tyle samo - i nadal wytwarzany jest w Europie.

Helion. Miedź CW009A 99.9997% Oxygen Free

Helion SC3000 Rev.8 to kabel ekranowany, zbudowany z pięciu żył z odprężanej miedzi elektrolitycznej CW009A 99,9997% Oxygen Free, składających się ze 150 przewodników średnicy 0,26mm. Wynikowo odpowiada to grubości żyły 12 AWG i przekłada się na jej niską rezystancję (<0,006 ohm). Dzięki tak niskiej oporności i związanej z tym zdolności do przeniesienia chwilowych prądów rzędu setek amperów kabel może służyć zarówno do zasilania źródeł, jak i wzmacniaczy lub innych odbiorników o dużym i/lub impulsowym poborze mocy. Jednocześnie struktura taka czyni go odpornym na wielokrotne wyginanie i minimalizuje powstające w tych warunkach naprężenia wewnątrzkrystaliczne.

Ekran jest zaplatany ze 144 miedzianych przewodników i cechuje się dużym stopniem krycia elektrycznego. Konfiguracja EPS™ sprawia, że pozostaje on ekwipotencjalny, a ewentualne prądy zerujące przepływają jedynie przez dedykowaną żyłę uziemiającą. Wszystkie styki wykonane są z mosiądzu, a wysokie pojemności własne (między jedną żyłą a drugą oraz między żyłami a ekranem) stanowią element wewnętrznego, pasywnego filtra tworzonego jedynie przez geometrię przewodników i izolatorów tudzież ich właściwości elektrofizyczne wspomagając tym samym działanie kondycjonera lub też - w minimalistycznych lub ekonomicznych systemach - go zastępując. Między żyłami a ekranem znajduje się dodatkowa warstwa izolacyjna wykonana z modyfikowanego polimeru.

Helion. SC3000 pudełko

Najwyższą skuteczność działania kabla Helion SC3000 Rev.8 uzyskuje się łącząc nim kondycjoner sieciowy z zasilanym urządzeniem. W ten sposób ogranicza się wpływ zakłóceń elektromagnetycznych na oczyszczony już prąd płynący z kondycjonera. Przewód ten może też być wpięty między urządzeniem audio (lub kondycjonerem) a gniazdkiem ściennym, co ma elektryczny sens, jeżeli w pobliżu przebiegają kable sygnałowe (interkonekty lub głośnikowe). Wówczas ograniczona zostaje emisja wysokoczęstotliwościowych "śmieci" z przewodu zasilającego i jej wpływ na sąsiadujące kable znacznie maleje.

Przewód wykonano całkowicie ręcznie i bez udziału substratów importowanych z Dalekiego Wschodu.

 

 

Specyfikacja techniczna

Parametr Wartość
Typ / system Ekranowany, całkowicie miedziany przewód pięciożyłowy o dużej wydajności z systemem EPS
Kaliber żył prądowych 12 AWG
Rezystancja żyły prądowej <0,006 ohm
Rezystancja ekranu 0,015 ohm
Indukcyjność ekranu (@200kHz) <400nH
Materiał przewodzący Miedź elektrolityczna CW009A 99,9997% Oxygen Free, wyżarzana i odprężana
Materiał izolacji Modyfikowane PVC, mieszanka N7258
Rezystancja izolacji >10 000 megaohm
Styki Miedziowany i niklowany mosiądz
Wtyki Niemagnetyczne
Łączenia żył z wtykami Skręcane
Napięcie przebicia >4000V
Transimpedancja (@10MHz) <0,2 ohm
Maksymalny prąd ciągły (limit narzucony przez standard gniazd) 10 / 16 A
Maksymalny prąd impulsowy (pełny cykl @50Hz) 800A
Pojemność żyła-uziemienie (@1kHz) 340pF
Pojemność żyła-żyła (@1kHz) 240pF
Prąd pochłaniany przy przepięciu -
Energia pochłaniana przy przepięciu -
Średnica zewnętrzna, ok. 11 mm
Popularne długości 100 / 150 / 200 / 300 cm
Masa max. brutto / netto 850 / 650 g
Klasa ochrony IP20
Inne Możliwość wykonania dowolnej długości
Marka w ofercie Hi-Fi Sound Studio Ryszard Jasik, Nieporęt