Helion 2050XP Anniversary Edition

Najnowsze wykonanie cenionego modelu 2050XP – wersja Anniversary Edition - oferuje liczne udoskonalenia i zmiany.

Na pierwszym miejscu postawić należy wymianę jednego z kluczowych elementów systemu – transformatorów symetryzujących. Obciążalność tych jednostek balansujących, konwertujących energię do postaci symetrycznej, uległa zwiększeniu z 80 do 100W ciągłej mocy, przy czym oporność wewnętrzna została dwukrotnie obniżona. Podwójne ekranowanie elektrostatyczne oraz magnetyczne wraz z galwaniczną izolacją od sieci oraz eliminacją potencjałów stałych to cechy tego podzespołu i jednocześnie warunki dla optymalnego zasilania wrażliwych na zakłócenia źródeł dźwięku i obrazu.

Transformatory są wykonywane zgodnie z naszymi indywidualnymi specyfikacjami wyłącznie dla nas i posiadają w pełni automatyczne zabezpieczenia przeciwzwarciowe, termiczne i nadprądowe, przez co wyeliminowane zostały bezpieczniki topikowe i wzrosła bezawaryjność kondycjonera. Po ustaniu przyczyny przeciążenia zabezpieczenia się resetują zapewniając bezobsługowe działanie gałęzi balansowanych.

Okablowanie wewnętrzne ma teraz przekrój 13AWG i wykonane jest z miedzi elektrolitycznej OFC. Poprawiliśmy też skuteczność zabezpieczeń - pochłaniany przy udarze prąd impulsowy wzrósł do 24 000 amperów. Dzięki takim cechom, jak pięć gniazd wyjściowych z niezależnymi przełącznikami pętli masy czy dwa niezależne, transformatorowe wyjścia balansowane model 2050XP Anniversary Edition jest wzorem funkcjonalności i całościowego zabezpieczenia zasilanego systemu.

Gniazda wyjściowe nie są łączone w pary lub kwartety - każde ma oddzielny filtr i własne okablowanie.

Zastosowanie technologii XP zapewnia poprawę dynamiki, przestrzeni i precyzji w większości systemów audiowizualnych. Dodatkowo istnieje możliwość rozbudowy modelu do wersji 2051XP Anniversary Edition w dowolnym momencie.

Helion transformator separacyjny, symetryzujący

Kondycjoner w całości zrealizowany jest bezkompromisową techniką montażu przestrzennego, płytki drukowane zostały wyeliminowane dla zniesienia limitów w przepustowości prądowej. Z kolei system GLB pozwala na prostą i skuteczną likwidację przydźwięku lub buczenia, które mogą powstawać w wielu systemach audiowizualnych na skutek istnienia pasożytniczych pętli masy.

Zastosowano najwyższej jakości elementy: tuleje ferromagnetyczne o wysokiej przenikalności firmy Kaschke, impulsowe kondensatory polipropylenowe firm Wima i Siemens, gniazda i wyłączniki szwajcarskiego Schurtera, ekranowanie elektrostatyczne z litej miedzi i magnetyczne ze stali anizotropowej 1,5mm.

Urządzenie jest wolne od iskierników, które generują mnóstwo zakłóceń podczas pracy (iskrzenie) i wymagają okresowej wymiany.

Model 2051XP Anniversary Edition różni się od 2050XP Anniversary Edition tylko jedna cechą – liczbą transformatorów balansujących. W tym pierwszym są trzy sztuki, o jeden więcej. Dzięki temu właściciele bardziej rozbudowanych systemów, zwłaszcza z większą liczbą źródeł, mają możliwość skorzystania z łącznie 300W konfigurowalnej mocy symetrycznej najwyższej jakości.

W kondycjonerze 2050XP Anniversary Edition wszystkie lutowania wykonywane są lutowiem z wysoką zawartością srebra.

 

Specyfikacja techniczna

Parametr Wartość
Ilość gniazd wysokoprądowych 3
Ciągły prąd wyjściowy / moc wyjściowa 16A / 3600 W
Maksymalny impulsowy prąd / moc wyjściowa 100A / 17 kW
Wytrzymałość prądowa wewnętrzna, prąd ciągły 26A
Rezystancja szeregowa <0,1 ohm
Ilość balansowanych gniazd transformatorowych 2
Obciążalność ciągła wyjść balansowanych transformatorowych 100W
Rodzaj transformatora Balansowany U-core ze szczeliną powietrzną, podwójnie ekranowany, impregnowany próżniowo
Rodzaj bezpiecznika głównego Topikowy, zwłoczny
Bezobsługowe zabezpieczenie wyjść transformatorowych Tak
Czas reakcji <5ns
Maksymalna pochłaniana energia 500J
Maksymalny pochłaniany prąd udarowy 24 000 A
Przełączniki GLB™ dla każdego gniazda Tak
System izolowanego uziemienia (IGS™) Nie
Brak płytek drukowanych Tak
Okablowanie wewnętrzne 11 AWG, miedź elektrolityczna M1E C10200, wyżarzana i odprężana (w wersji Profi), 13 AWG.
Połączenia wyłącznie lutowane Tak, ale tylko w wersji Profi
Rodzaj lutowia Eutektyczne
Ekranowanie zespołu filtrów Elektrostatyczne z aluminium
Ekranowanie magnetyczne zewnętrzne Stal anizotropowa 1,5mm
Rozproszone pole magnetyczne <0,02 µT
Gniazda Standard schuko, styki niemagnetyczne ze sprężystego stopu czystej miedzi gwarantujące pewne połączenie
Wejście 200-240V 50-60Hz
Klasa ochrony IP20
Pobór mocy <1W
Masa brutto / netto 12 kg / 10 kg
Inne Możliwość indywidualnej konfiguracji