EC5300 Rev.1
Helion EC5300 Rev.2
power conditioning cord

EC5300 jest uniwersalnym - przeznaczonym tak do źródeł, jak i pozostałych odbiorników energii - kablem ekranowanym o najniższej rezystancji żył prądowych (zaledwie 0,0035 ohm) i o bardzo niskiej transimpedancji ekranu (transimpedancja ekranu jest miarą jego skuteczności; im niższa - tym lepiej).

Do wysokich notowań przewodu przyczynia się także idea Power Conditioning Cord. Ten hybrydowy system bazuje na zamontowanych we wtykach elementach dyskretnych tworzących - wespół z charakterystyką kabla i jego izolatorów - filtry przeciwzakłóceniowe i przeciwprzepięciowe. Współpracują one i wykorzystują kompleks zjawisk i układów (oddziaływania magnetyczne, absorbcja dielektryczna, efekt naskórkowości, elementy o parametrach skupionych i rozłożonych) dla efektywnego działania w szerokim paśmie częstotliwości, sięgajacym od częstotliwości audio aż po gigaherce.

System ten uzupełnia wspomniany niskorezystancyjny ekran elektrostatyczny z czystej miedzi (efektywnie odpowiednik żyły 13 AWG) o znikomym oporze indukcyjnym. W zakresie akustycznym ma on znacznie lepsze właściwości od ekranów aluminiowych dzięki m.in. większej konduktancji; zaś o ochronę w najwyższych pasmach promieniowania elektromagnetytcznego współdbają elementy dyskretne.

Dzięki wyżej opisanym rozwiązaniom produkt zabezpiecza – i to indywidualnie każde urządzenie - przed przepięciami i interferencjami, a więc pełni funkcje typowe dla filtrów i kondycjonerów, ale mając niższą oporność wtrąconą, niż one. Natomiast w systemach zawierających te ostatnie wzmacnia, rozszerza i uzupełnia ich działanie.

Polerowane, wysokiej jakości wtyki są niemagnetyczne, ze stopu miedzi, powlekane czystym złotem, a obudowy wykonane z nylonu zbrojonego włóknem szklanym i odpornego poliwęglanu. Jako opcja dostępna jest też wersja z wtykami rodowanymi, trwalszymi mechanicznie i lepiej radzącymi sobie z aplikacjach wysokonapięciowych.

Helion EC5300 Rev.2 Power Conditioning Cord

Warto podkreslić, że wewnętrzna wydajność prądowa kabla jest znacznie wyższa, niż limit narzucony przez obowiązujący standard gniazd. Określone w danych technicznych ograniczenie do 16 amperów dotyczy tylko prądów ciągłych i wynika wyłącznie z konieczności zachowania kompatybilności (typ złącz). Sam przewód wraz ze wszystkimi połączeniami i elementami dyskretnymi ma ciągłą wydajność rzędu 48A. Impulsowe zdolności całego, gotowego kabla są jeszcze bardziej imponujące - 3200A przez pełnych 10 cykli to niemal nieskończona rezerwa ładunku elektronów dla nawet najbardziej obłąkanego prądowo wzmacniacza-monstrum.

Wszystko to sprawia, że parametry i funkcje przewodu stanowią nową jakość, nieporównywalną z tym, co mogą zaoferować inne kable na tym pułapie cenowym.

 

Specifications

Parameter Value
System Power Conditioning Cord - universal, braided copper-shielded cord with discrete interference and transient suppresion components / EPS
Power wire caliber 10 AWG (5,3mm²)
Power wire resistance <0.0035 ohm
Maximum continuous current (limited by international standards for plugs and sockets) 16A
Internal current capability, continuous current 48A
Maximum impulse current (10 cycles @ 50Hz) 3200A
Shield Braided copper, 13 AWG equivalent
Maximum shield pulse current (1 second) 610A
Shield resistance 0.007 ohm
Shield inductance (@200kHz) <160nH
Conductor M1E C10200 grade electrolytic copper, annealed
Insulation material Plasticised polymer
Insulation resistance >20 000 megaohm
Terminals Gold-plated, polished copper alloy (option: rhodium-plated polished copper alloy)
Plugs Non-magnetic, made of glassfiber reinforced nylon and polycarbonate
Wire to connector joint Screwed
Breakdown voltage >8000V
Transimpedance (@10MHz) <0.08 ohm
Power wire to grounding wire capacitance (@1kHz) 670pF
Power wire to power wire capacitance (@1kHz) 1100pF
Maximum sinking current 4500A
Energy absorbtion capability 75J
Response time 5ns
Cord diameter 13mm
Popular lengths 50 / 100 / 150 / 200 / 300 cm
Weight, netto / brutto <2kg / 820g
Internal protection class IP44
Other Custom length on request